Show Dance

KLUB SHOW DANCE TANEČNÍHO STUDIA DANCEPORT


         

 

 

Fungování klubu začalo na podzim roku 2012. Choreografii sezóny 2016/2017 má na starosti Dana Purchartová a s vedením tréninků pomáhá Máša Maroušková. Trénujeme 1x týdně v prostorách studia nebo v tělocvičně ZŠ. Počet členů se pohybuje okolo 10 a budeme moc rádi, když se přidáte - zjistíte totiž, že je to návykové J Tančíme pro radost a je nám víc než 30 let. Jednotlivci i páry, všichni jsou vítáni!!!

 

Sezóna  2017/2018

Začali jsme opět v září pod vedením Máši Marouškové a z minulé sezóny si přinesli choreografii  Včelka letí doprava. Autorkou je Dana Purchartová a tančíme ji na hudbu dnes již zaniklé skupiny Nightwork. V roce 2017 jsme s ní 2x vystoupili, jako obvykle na podzimní Tancovačce v Praze 6 -Dejvicích a na vánoční show frekventantů našeho studia. Ano, loňská sezóna byla nesoutěžní, protože jsme byli trochu oslabeni, jak počtem členů, tak zdravotními problémy.

Letos se však s rozšířenou choreografií z loňska pokusíme opět vyjet na soutěž Svazu učitelů tance, která vrcholí v květnu Mistrovstvím republiky ve formacích. Používáme jednoduchou techniku různých tanců, spojenou prvky tance scénického, takže si užíváme prostorových změn a přidali jsme i malou rekvizitu.

Včelka letí doprava nová verze v rytmu Nightworku je poprvé k vidění na plese v Klánovicích, večer v sobotu 3.března.

Předtančení „STARCI NA CHMELU“ -  2015/16

Co přijde tentokrát? Shodli jsme se na tom, že něco ryze českého, vždyť třeba muzikál jsme ještě neměli! Nakonec vyhráli Starci na chmelu, ne proto, že jsme ta seniorská parta, ale proto, že písničky z něj jsou nestárnoucí… Navíc přišel Ludvík s prima nápadem, jak na konci vytvořit pomocí opakovaných pohybů česačku chmele. A pak se začaly realizovat i další nápady.

Kostýmem jsme si byly my dámy jisté hned: krásné šaty s puntíky a spodničkou. Pánové také frajersky. Máša Maroušková vybrala a sestříhala 4 písničky a během léta a podzimu 2015 jsme choreografii postavili. Poprvé jsme ji ukázali v Úvalech na městském plese a pak na country bále. Z posledně jmenovaného máme pěkné fotky, prohlédněte si.

Od února jsme trénovali s velkým nasazením i na podpatcích, což byla pro mnohé z dam vskutku výzva. Na soutěži SUT v březnu jsme však předvedli, že se s námi musí počítat i na Mistrovství republiky, jako ostatně každým rokem.

Poprvé vůbec jsme ve velké konkurenci 7.5.2016 na mistráku v Litoměřicích postoupili do semifinále a skončili na 10.místě ze 17 souborů. S jistotou můžeme říci, že jsme opět skvěle reprezentovali, přestože jsme věkově nejstarším souborem!

Naši újezdští fanoušci nás poté viděli v sezóně 2015/16 na závěrečném show v Salesiánském divadle.

Na podzim 2016 jsme ještě se Starci vystoupili na Tancovačce v Praze 6 – Dejvicích a v prosinci opět na domácí půdě ve škole Polesná, kde jsme však byli početně oslabeni, přesto jste nám tleskali. Díky.

 


Předtančení "GENERAČNÍ" - 2014/2015
Pro taneční sezónu 2014/2015 jsme zvolili choreografii, která vyjadřuje vztah mezi generacemi. Jmenuje se Generační a jejím autorem je opět Máša Maroušková. Přizvali jsme do tanečního kolektivu i mladá děvčata, aby „střet“ a následné usmíření generací bylo přesvědčivější. Spojení pomalých rytmů a rock&rollu vyhovovalo oběma generacím, což vedlo k celkově dobrému a přesvědčivému vyznění celé choreografie.

Vystoupení v Úvalech
Dne 24. ledna 2015 jsme s novou choreografií Generační vystoupili na jubilejním 15. Městském plesu v Úvalech. Podle reakce publika bylo jasné, že se vystoupení líbilo. Proto jsme vystoupení našeho seniorského kolektivu nabídli i MěÚ v Újezdě nad Lesy pro Městský ples v Újezdě. Bohužel reakce na naši nabídku byla odmítavá.

Taneční soutěže a Mistrovství republiky
Taneční kolektiv seniorů Danceport se dne 29. března 2015 zúčastnil přeboru Prahy a Středočeského kraje na pražské Folimance pořádaném Svazem učitelů tance ČR. Naše vystoupení sklidilo úspěch u poroty, takže jsme postoupili na Mistrovství České republiky SUT v parketovém tanci. Konalo se 9. 5. 2015 v Litoměřicích, kde ve stejné kategorii bylo registrováno 17 kolektivů z celé České republiky. Podařilo se nám postoupit z předkola do finále, tedy mezi nejlepších 12 seniorských tanečních kolektivů z celé republiky.

Taneční show Danceportu v Salesiánském divadle
V pátek 22. 5. 2015 jsme se zúčastnili taneční show frekventantů studia Danceport v Salesiánském divadle v Praze 8. Vyprodaný sál ocenil potleskem vystoupení seniorů a jejich choreografie „Generační“ byla, stejně jako vloni, vyvrcholením celé taneční show.


Předtančení "OLYMPIÁDA" - 2013/2014
Mistrovství ČR v Litoměřicích 10.5.2014

Po ročním tréninku a postupu z pražské kvalifikace jsme na Mistrovství ČR po dobrém výkonu skončili desátí, 10. v ČR! Jsme spokojeni a zároveň trošku zklamáni, ale již se těšíme na další sezónu :-). Oficiální výsledky soutěže jsou zde http://www.sut.cz/vysledky-soutezi-ftm/

                  V sezóně 2013/2014 jsme nastudovali novou choreografii Olympiáda tématicky zaměřenou na Zimní olympijské hry. Pilně jsme trénovali a na postupové taneční soutěži na pražské Folimance jsme vybojovali ve velké konkurenci krásné čtvrté místo a opět jsme postoupili na Mistrovství ČR v Litoměřicích, které se bude konat 10.5.2014. Držte nám palce a přijeďte nás podpořit!

     
 
 

Předtančení "HOTEL" - 2012/2013
Již v prvním roce se nám podařilo postoupit na Mistrovství České republiky s taneční show Hotel. Naše vystoupení bylo kombinací standardních, latinskoamerických tanců a show dance prvků. Tančili jsme v doprovodu 4TETu a jejich skladby Hotel Ritz a Candyman od Christiny Aguilery. Na Mistrovství v Litoměřicích jsme se sice neumístili mezi prvními, ale nasbírali jsme tam cenné zkušenosti, které se chystáme zúročit letos :-).

           

Podívejte se na video zde